100 BTN до USD - Butan Ngultrum до САД долар валута конвертор

Нашиот Butan Ngultrum до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 06.06.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Butan Ngultrum. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Butan Ngultrum до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 06.06.2020 15:54
100 BTN (དངུལ་ཀྲམ)
=
1,32321 USD ($)
1 BTN = 0,013232 USD
75,573794 BTN = 1 USD

Кој е тековниот курс за Butan Ngultrum до САД долар?

Butan Ngultrum курсот до САД долар = 0,01

Конверзија BTN во САД долар

Ја избравте изворната валута BTN и целната валута САД долар со количина 100 BTN. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBTN
USD11.129061.269440.744940.009110.01323
EUR0.8857011.124340.659790.008070.01172
GBP0.787750.8894110.586820.007180.01042
CAD1.342401.515641.7040910.012230.01776
JPY109.74953123.91346139.3202681.7565111.45199
BTN75.5853485.3401595.9509256.306330.688711

Земјите кои плаќаат со Butan Ngultrum (BTN)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

BTN до USD калкулатор на девизниот курс

На Butan Ngultrum е валута во Бутан. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за BTN е དངུལ་ཀྲམ. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Butan Ngultrum беше последно ажурирана на Juni 06, 2020. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на Juni 06, 2020. Факторот на конверзија BTN има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Butan Ngultrum до САД долар = 0,01.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.