BWP до CHF - Боцванан Пула до Швајцарскиот франк валута конвертор

Нашиот Боцванан Пула до Швајцарскиот франк конвертор е актуелен со курсеви за размена од 28.02.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Боцванан Пула. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Швајцарскиот франк или Швајцарскиот франк за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Боцванан Пула до Швајцарскиот франк калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 28.02.2020 14:14
1 BWP (P)
=
0,08708 CHF (CHF)
1 BWP = 0,087077 CHF
11,484102 BWP = 1 CHF

Кој е тековниот курс за Боцванан Пула до Швајцарскиот франк?

Боцванан Пула курсот до Швајцарскиот франк = 0,09

Конверзија BWP во Швајцарскиот франк

Ја избравте изворната валута BWP и целната валута Швајцарскиот франк со количина 1 BWP. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBWPCHF
USD11.097711.287060.748790.009090.089951.03057
EUR0.9109911.172500.682140.008280.081950.93884
GBP0.776970.8528810.581780.007060.069890.80071
CAD1.335501.465981.7188610.012130.120131.37632
JPY110.07050120.82515141.6672682.4192519.90108113.43498
BWP11.1170212.2032314.308268.324270.10100111.45683
CHF0.970341.065151.248890.726580.008820.087281

Земјите кои плаќаат со Боцванан Пула (BWP)

Земјите кои плаќаат со Швајцарскиот франк (CHF)

BWP до CHF калкулатор на девизниот курс

На Боцванан Пула е валута во Боцвана. На Швајцарскиот франк е валута во Лихтенштајн, Швајцарија. Симболот за BWP е P. Симболот за CHF е CHF. Стапката на размена за Боцванан Пула беше последно ажурирана на Februar 28, 2020. Девизниот курс за Швајцарскиот франк беше последен пат ажуриран на Februar 28, 2020. Факторот на конверзија BWP има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија CHF има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Боцванан Пула до Швајцарскиот франк = 0,09.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.