1 BWP до INR - Боцванан Пула до Индиски рупија валута конвертор

Нашиот Боцванан Пула до Индиски рупија конвертор е актуелен со курсеви за размена од 16.01.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Боцванан Пула. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Индиски рупија или Индиски рупија за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Боцванан Пула до Индиски рупија калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 16.01.2021 00:30
1 BWP (P)
=
6,63759 INR (₹)
1 BWP = 6,637590 INR
0,150657 BWP = 1 INR

Кој е тековниот курс за Боцванан Пула до Индиски рупија?

Боцванан Пула курсот до Индиски рупија = 6,64

Конверзија BWP во Индиски рупија

Ја избравте изворната валута BWP и целната валута Индиски рупија со количина 1 BWP. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBWPINR
USD11.209871.360080.786760.009630.090680.01367
EUR0.8265411.124160.650290.007960.074950.01130
GBP0.735250.8895610.578470.007080.066670.01005
CAD1.271041.537791.7287110.012250.115250.01738
JPY103.79650125.58029141.1717181.6629819.412021.41928
BWP11.0280813.3425514.999098.676460.1062510.15079
INR73.1332088.4816799.4671257.538300.704586.631541

Земјите кои плаќаат со Боцванан Пула (BWP)

Земјите кои плаќаат со Индиски рупија (INR)

BWP до INR калкулатор на девизниот курс

На Боцванан Пула е валута во Боцвана. На Индиски рупија е валута во Индија. Симболот за BWP е P. Симболот за INR е ₹. Стапката на размена за Боцванан Пула беше последно ажурирана на Januar 16, 2021. Девизниот курс за Индиски рупија беше последен пат ажуриран на Januar 16, 2021. Факторот на конверзија BWP има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија INR има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Боцванан Пула до Индиски рупија = 6,64.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.