BYN до CNY - Нова белоруски рубља до Кинески Јуан валута конвертор

Нашиот Нова белоруски рубља до Кинески Јуан конвертор е актуелен со курсеви за размена од 23.01.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Нова белоруски рубља. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Кинески Јуан или Кинески Јуан за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Нова белоруски рубља до Кинески Јуан калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 23.01.2021 04:51
1 BYN (Br)
=
2,54191 CNY (¥)
1 BYN = 2,541910 CNY
0,393405 BYN = 1 CNY

Кој е тековниот курс за Нова белоруски рубља до Кинески Јуан?

Нова белоруски рубља курсот до Кинески Јуан = 2,54

Конверзија BYN во Кинески Јуан

Ја избравте изворната валута BYN и целната валута Кинески Јуан со количина 1 BYN. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBYNCNY
USD11.216291.364380.786750.009630.392090.15421
EUR0.8221811.121760.646850.007920.322370.12679
GBP0.732930.8914510.576630.007060.287370.11303
CAD1.271051.545961.7342010.012240.498360.19601
JPY103.82650126.28273141.6593181.68562140.7091716.01149
BYN2.550453.102073.479792.006570.0245610.39331
CNY6.484507.887018.847355.101690.062462.542501

Земјите кои плаќаат со Нова белоруски рубља (BYN)

Земјите кои плаќаат со Кинески Јуан (CNY)

BYN до CNY калкулатор на девизниот курс

На Нова белоруски рубља е валута во Белорусија. На Кинески Јуан е валута во Кина. Симболот за BYN е Br. Симболот за CNY е ¥. Стапката на размена за Нова белоруски рубља беше последно ажурирана на Januar 23, 2021. Девизниот курс за Кинески Јуан беше последен пат ажуриран на Januar 23, 2021. Факторот на конверзија BYN има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија CNY има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Нова белоруски рубља до Кинески Јуан = 2,54.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.