10 BYN до EUR - Нова белоруски рубља до евра валута конвертор

Нашиот Нова белоруски рубља до евра конвертор е актуелен со курсеви за размена од 21.06.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Нова белоруски рубља. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на евра или евра за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Нова белоруски рубља до евра калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 21.06.2021 20:23
10 BYN (Br)
=
3,31490 EUR (€)
1 BYN = 0,331490 EUR
3,016687 BYN = 1 EUR

Кој е тековниот курс за Нова белоруски рубља до евра?

Нова белоруски рубља курсот до евра = 0,33

Конверзија BYN во евра

Ја избравте изворната валута BYN и целната валута евра со количина 10 BYN. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBYN
USD11.187211.382010.803510.009090.39640
EUR0.8423111.164080.676800.007660.33389
GBP0.723590.8590510.581410.006580.28683
CAD1.244551.477541.7199710.011320.49334
JPY109.96051130.54636151.9662688.35398143.58863
BYN2.522692.994963.486372.027000.022941

Земјите кои плаќаат со Нова белоруски рубља (BYN)

Земјите кои плаќаат со евра (EUR)

BYN до EUR калкулатор на девизниот курс

На Нова белоруски рубља е валута во Белорусија. На евра е валута во Андора, Австрија, Белгија, Кипар, Естонија, Финска, Франција, Германија, Грција, Ирска, Италија, Косово, Латвија, Литванија, Луксембург, Малта, Монако, Црна Гора, Холандија, Португалија, Сан Марино, Словачка, Словенија, Шпанија, Ватикан. Симболот за BYN е Br. Симболот за EUR е €. Стапката на размена за Нова белоруски рубља беше последно ажурирана на Juni 21, 2021. Девизниот курс за евра беше последен пат ажуриран на Juni 21, 2021. Факторот на конверзија BYN има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија EUR има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Нова белоруски рубља до евра = 0,33.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.