BYN до USD - Нова белоруски рубља до САД долар валута конвертор

Нашиот Нова белоруски рубља до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 28.03.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Нова белоруски рубља. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Нова белоруски рубља до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 28.03.2020 17:37
1 BYN (Br)
=
0,38610 USD ($)
1 BYN = 0,386100 USD
2,590003 BYN = 1 USD

Кој е тековниот курс за Нова белоруски рубља до САД долар?

Нова белоруски рубља курсот до САД долар = 0,39

Конверзија BYN во САД долар

Ја избравте изворната валута BYN и целната валута САД долар со количина 1 BYN. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBYN
USD11.107881.241830.711170.009260.38742
EUR0.9026311.120910.641920.008360.34969
GBP0.805260.8921310.572680.007460.31197
CAD1.406131.557821.7461810.013020.54476
JPY107.99950119.65046134.1175576.80647141.84105
BYN2.581192.859643.205411.835670.023901

Земјите кои плаќаат со Нова белоруски рубља (BYN)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

BYN до USD калкулатор на девизниот курс

На Нова белоруски рубља е валута во Белорусија. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за BYN е Br. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Нова белоруски рубља беше последно ажурирана на März 28, 2020. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на März 28, 2020. Факторот на конверзија BYN има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Нова белоруски рубља до САД долар = 0,39.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.