10 BYN до USD - Нова белоруски рубља до САД долар валута конвертор

Нашиот Нова белоруски рубља до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 17.01.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Нова белоруски рубља. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Нова белоруски рубља до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 17.01.2021 20:44
10 BYN (Br)
=
3,92889 USD ($)
1 BYN = 0,392889 USD
2,545248 BYN = 1 USD

Кој е тековниот курс за Нова белоруски рубља до САД долар?

Нова белоруски рубља курсот до САД долар = 0,39

Конверзија BYN во САД долар

Ја избравте изворната валута BYN и целната валута САД долар со количина 10 BYN. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBYN
USD11.208131.359560.785270.009630.39024
EUR0.8277311.125340.649980.007970.32301
GBP0.735530.8886210.577590.007080.28703
CAD1.273461.538501.7313410.012260.49695
JPY103.84450125.45773141.1832281.54548140.52432
BYN2.562523.095863.483912.012260.024681

Земјите кои плаќаат со Нова белоруски рубља (BYN)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

BYN до USD калкулатор на девизниот курс

На Нова белоруски рубља е валута во Белорусија. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за BYN е Br. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Нова белоруски рубља беше последно ажурирана на Januar 18, 2021. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на Januar 18, 2021. Факторот на конверзија BYN има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Нова белоруски рубља до САД долар = 0,39.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.