CAD до USD - Канадски долар до САД долар валута конвертор

Нашиот Канадски долар до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 21.09.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Канадски долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Канадски долар до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 21.09.2020 06:45
1 CAD ($)
=
0,75727 USD ($)
1 CAD = 0,757266 USD
1,320540 CAD = 1 USD

Кој е тековниот курс за Канадски долар до САД долар?

Канадски долар курсот до САД долар = 0,76

Конверзија CAD во САД долар

Ја избравте изворната валута CAD и целната валута САД долар со количина 1 CAD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPY
USD11.183971.291650.757370.00956
EUR0.8446211.090950.639690.00808
GBP0.774200.9166310.586360.00740
CAD1.320361.563271.7054410.01263
JPY104.55804123.79358135.0523179.189041

Земјите кои плаќаат со Канадски долар (CAD)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

CAD до USD калкулатор на девизниот курс

На Канадски долар е валута во Канада. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за CAD е $. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Канадски долар беше последно ажурирана на September 21, 2020. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на September 21, 2020. Факторот на конверзија CAD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Канадски долар до САД долар = 0,76.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.