DJF до HKD - Djiboutian франк до Хонг Конг долар валута конвертор

Нашиот Djiboutian франк до Хонг Конг долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 31.03.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Djiboutian франк. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Хонг Конг долар или Хонг Конг долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Djiboutian франк до Хонг Конг долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 31.03.2020 02:13
1 DJF
=
0,04362 HKD (HK$)
1 DJF = 0,043618 HKD
22,926367 DJF = 1 HKD

Кој е тековниот курс за Djiboutian франк до Хонг Конг долар?

Djiboutian франк курсот до Хонг Конг долар = 0,04

Конверзија DJF во Хонг Конг долар

Ја избравте изворната валута DJF и целната валута Хонг Конг долар со количина 1 DJF. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYDJFHKD
USD11.102021.239400.705990.009270.005630.12897
EUR0.9074311.124670.640630.008410.005110.11703
GBP0.806840.8891510.569620.007480.004540.10406
CAD1.416451.560961.7555510.013130.007970.18268
JPY107.87400118.87924133.6993776.1580010.6069913.91283
DJF177.72003195.85092220.26675125.468621.64748122.92107
HKD7.753578.544589.609795.473940.071880.043631

Земјите кои плаќаат со Djiboutian франк (DJF)

Земјите кои плаќаат со Хонг Конг долар (HKD)

DJF до HKD калкулатор на девизниот курс

На Djiboutian франк е валута во Џибути. На Хонг Конг долар е валута во . Симболот за DJF е . Симболот за HKD е HK$. Стапката на размена за Djiboutian франк беше последно ажурирана на März 31, 2020. Девизниот курс за Хонг Конг долар беше последен пат ажуриран на März 31, 2020. Факторот на конверзија DJF има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија HKD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Djiboutian франк до Хонг Конг долар = 0,04.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.