DJF до USD - Djiboutian франк до САД долар валута конвертор

Нашиот Djiboutian франк до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 09.04.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Djiboutian франк. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Djiboutian франк до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 09.04.2021 10:31
1 DJF
=
0,00000 USD ($)
1 DJF = USD
inf DJF = 1 USD

Кој е тековниот курс за Djiboutian франк до САД долар?

Djiboutian франк курсот до САД долар =

Конверзија DJF во САД долар

Ја избравте изворната валута DJF и целната валута САД долар со количина 1 DJF. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYDJF
USD11.204391.394220.800050.009260.00563
EUR0.8303011.157620.664280.007690.00467
GBP0.717250.8638410.573840.006640.00404
CAD1.249921.505391.7426610.011570.00703
JPY108.00104130.07550150.5776186.4067010.60770
DJF177.71977214.04413247.78112142.185491.645541

Земјите кои плаќаат со Djiboutian франк (DJF)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

DJF до USD калкулатор на девизниот курс

На Djiboutian франк е валута во Џибути. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за DJF е . Симболот за USD е $. Стапката на размена за Djiboutian франк беше последно ажурирана на April 23, 2021. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на April 23, 2021. Факторот на конверзија DJF има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Djiboutian франк до САД долар = .

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.