ERN до NOK - Еритреја Nakfa до Норвешкиот Крун валута конвертор

Нашиот Еритреја Nakfa до Норвешкиот Крун конвертор е актуелен со курсеви за размена од 27.01.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Еритреја Nakfa. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Норвешкиот Крун или Норвешкиот Крун за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Еритреја Nakfa до Норвешкиот Крун калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 27.01.2021 14:14
1 ERN
=
0,57585 NOK (kr)
1 ERN = 0,575853 NOK
1,736554 ERN = 1 NOK

Кој е тековниот курс за Еритреја Nakfa до Норвешкиот Крун?

Еритреја Nakfa курсот до Норвешкиот Крун = 0,58

Конверзија ERN во Норвешкиот Крун

Ја избравте изворната валута ERN и целната валута Норвешкиот Крун со количина 1 ERN. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYERNNOK
USD11.214321.367230.784900.009640.066670.11717
EUR0.8235011.125920.646370.007940.054900.09649
GBP0.731410.8881610.574080.007050.048760.08570
CAD1.274051.547111.7419210.012290.084940.14928
JPY103.70395125.93027141.7873281.3970816.9136212.15078
ERN14.9999518.2148120.5084111.773440.1446411.75751
NOK8.5347610.3639611.668996.698920.082300.568991

Земјите кои плаќаат со Еритреја Nakfa (ERN)

Земјите кои плаќаат со Норвешкиот Крун (NOK)

ERN до NOK калкулатор на девизниот курс

На Еритреја Nakfa е валута во Еритреја. На Норвешкиот Крун е валута во Норвешка. Симболот за ERN е . Симболот за NOK е kr. Стапката на размена за Еритреја Nakfa беше последно ажурирана на Januar 27, 2021. Девизниот курс за Норвешкиот Крун беше последен пат ажуриран на Januar 27, 2021. Факторот на конверзија ERN има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија NOK има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Еритреја Nakfa до Норвешкиот Крун = 0,58.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.