100 ERN до NOK - Еритреја Nakfa до Норвешкиот Крун валута конвертор

Нашиот Еритреја Nakfa до Норвешкиот Крун конвертор е актуелен со курсеви за размена од 07.07.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Еритреја Nakfa. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Норвешкиот Крун или Норвешкиот Крун за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Еритреја Nakfa до Норвешкиот Крун калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 07.07.2020 05:20
100 ERN
=
62,48540 NOK (kr)
1 ERN = 0,624854 NOK
1,600374 ERN = 1 NOK

Кој е тековниот курс за Еритреја Nakfa до Норвешкиот Крун?

Еритреја Nakfa курсот до Норвешкиот Крун = 0,62

Конверзија ERN во Норвешкиот Крун

Ја избравте изворната валута ERN и целната валута Норвешкиот Крун со количина 100 ERN. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYERNNOK
USD11.131061.248660.738110.009310.066670.10642
EUR0.8841311.103970.652580.008230.058940.09409
GBP0.800860.9058210.591130.007450.053390.08523
CAD1.354811.532371.6916910.012610.090320.14418
JPY107.46498121.54953134.1869779.3213617.1642011.43670
ERN15.0002716.9662418.7302111.071910.1395811.59637
NOK9.3965010.6280211.733016.935690.087440.626421

Земјите кои плаќаат со Еритреја Nakfa (ERN)

Земјите кои плаќаат со Норвешкиот Крун (NOK)

ERN до NOK калкулатор на девизниот курс

На Еритреја Nakfa е валута во Еритреја. На Норвешкиот Крун е валута во Норвешка. Симболот за ERN е . Симболот за NOK е kr. Стапката на размена за Еритреја Nakfa беше последно ажурирана на Juli 07, 2020. Девизниот курс за Норвешкиот Крун беше последен пат ажуриран на Juli 07, 2020. Факторот на конверзија ERN има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија NOK има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Еритреја Nakfa до Норвешкиот Крун = 0,62.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.