ERN до USD - Еритреја Nakfa до САД долар валута конвертор

Нашиот Еритреја Nakfa до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 08.03.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Еритреја Nakfa. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Еритреја Nakfa до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 08.03.2021 04:19
1 ERN
=
0,06667 USD ($)
1 ERN = 0,066667 USD
14,999993 ERN = 1 USD

Кој е тековниот курс за Еритреја Nakfa до САД долар?

Еритреја Nakfa курсот до САД долар = 0,07

Конверзија ERN во САД долар

Ја избравте изворната валута ERN и целната валута САД долар со количина 1 ERN. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYERN
USD11.191611.384000.790260.009220.06667
EUR0.8392011.161450.663190.007740.05595
GBP0.722540.8609910.571000.006670.04817
CAD1.265401.507871.7513210.011670.08436
JPY108.40504129.17649150.0326585.6683217.22683
ERN15.0003617.8745720.7605111.854200.138371

Земјите кои плаќаат со Еритреја Nakfa (ERN)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

ERN до USD калкулатор на девизниот курс

На Еритреја Nakfa е валута во Еритреја. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за ERN е . Симболот за USD е $. Стапката на размена за Еритреја Nakfa беше последно ажурирана на März 08, 2021. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на März 08, 2021. Факторот на конверзија ERN има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Еритреја Nakfa до САД долар = 0,07.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.