50 EUR до USD - евра до САД долар валута конвертор

Нашиот евра до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 12.04.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од евра. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

евра до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 12.04.2021 12:26
50 EUR (€)
=
0,00000 USD ($)
1 EUR = USD
inf EUR = 1 USD

Кој е тековниот курс за евра до САД долар?

евра курсот до САД долар =

Конверзија EUR во САД долар

Ја избравте изворната валута EUR и целната валута САД долар со количина 50 EUR. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPY
USD11.206571.390270.822740.00916
EUR0.8288011.152250.681890.00759
GBP0.719290.8678610.591780.00659
CAD1.215451.466521.6898010.01114
JPY109.13900131.68331151.7326289.793081

Земјите кои плаќаат со евра (EUR)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

EUR до USD калкулатор на девизниот курс

На евра е валута во Андора, Австрија, Белгија, Кипар, Естонија, Финска, Франција, Германија, Грција, Ирска, Италија, Косово, Латвија, Литванија, Луксембург, Малта, Монако, Црна Гора, Холандија, Португалија, Сан Марино, Словачка, Словенија, Шпанија, Ватикан. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за EUR е €. Симболот за USD е $. Стапката на размена за евра беше последно ажурирана на Mai 08, 2021. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на Mai 08, 2021. Факторот на конверзија EUR има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс евра до САД долар = .

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.