0.50 FJD до GBP - Фиџи долар до Британски фунта валута конвертор

Нашиот Фиџи долар до Британски фунта конвертор е актуелен со курсеви за размена од 09.04.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Фиџи долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Британски фунта или Британски фунта за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Фиџи долар до Британски фунта калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 09.04.2020 17:24
0.50 FJD ($)
=
0,17429 GBP (£)
1 FJD = 0,348585 GBP
2,868741 FJD = 1 GBP

Кој е тековниот курс за Фиџи долар до Британски фунта?

Фиџи долар курсот до Британски фунта = 0,35

Конверзија FJD во Британски фунта

Ја избравте изворната валута FJD и целната валута Британски фунта со количина 0.50 FJD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYFJD
USD11.085831.240540.712370.009200.43526
EUR0.9209611.142490.656060.008470.40085
GBP0.806100.8752810.574240.007420.35086
CAD1.403761.524241.7414310.012910.61099
JPY108.70298118.03289134.8508377.43701147.31355
FJD2.297502.494702.850151.636680.021141

Земјите кои плаќаат со Фиџи долар (FJD)

Земјите кои плаќаат со Британски фунта (GBP)

FJD до GBP калкулатор на девизниот курс

На Фиџи долар е валута во Фиџи. На Британски фунта е валута во Обединето Кралство. Симболот за FJD е $. Симболот за GBP е £. Стапката на размена за Фиџи долар беше последно ажурирана на April 09, 2020. Девизниот курс за Британски фунта беше последен пат ажуриран на April 09, 2020. Факторот на конверзија FJD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија GBP има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Фиџи долар до Британски фунта = 0,35.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.