0.50 FJD до JPY - Фиџи долар до Јапонски јен валута конвертор

Нашиот Фиџи долар до Јапонски јен конвертор е актуелен со курсеви за размена од 05.06.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Фиџи долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Јапонски јен или Јапонски јен за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Фиџи долар до Јапонски јен калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 05.06.2020 13:18
0.50 FJD ($)
=
25,06745 JPY (¥)
1 FJD = 50,134900 JPY
0,019946 FJD = 1 JPY

Кој е тековниот курс за Фиџи долар до Јапонски јен?

Фиџи долар курсот до Јапонски јен = 50,13

Конверзија FJD во Јапонски јен

Ја избравте изворната валута FJD и целната валута Јапонски јен со количина 0.50 FJD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYFJD
USD11.129061.269440.739830.009110.45662
EUR0.8857011.124340.655260.008070.40443
GBP0.787750.8894110.582800.007180.35970
CAD1.351671.526111.7158610.012320.61720
JPY109.74953123.91346139.3202681.19551150.11387
FJD2.190002.472642.780071.620220.019951

Земјите кои плаќаат со Фиџи долар (FJD)

Земјите кои плаќаат со Јапонски јен (JPY)

FJD до JPY калкулатор на девизниот курс

На Фиџи долар е валута во Фиџи. На Јапонски јен е валута во Јапонија. Симболот за FJD е $. Симболот за JPY е ¥. Стапката на размена за Фиџи долар беше последно ажурирана на Juni 06, 2020. Девизниот курс за Јапонски јен беше последен пат ажуриран на Juni 06, 2020. Факторот на конверзија FJD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија JPY има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Фиџи долар до Јапонски јен = 50,13.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.