1000 FJD до SGD - Фиџи долар до Сингапурски долар валута конвертор

Нашиот Фиџи долар до Сингапурски долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 22.02.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Фиџи долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Сингапурски долар или Сингапурски долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Фиџи долар до Сингапурски долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 22.02.2020 08:36
1000 FJD ($)
=
632,54400 SGD ($)
1 FJD = 0,632544 SGD
1,580918 FJD = 1 SGD

Кој е тековниот курс за Фиџи долар до Сингапурски долар?

Фиџи долар курсот до Сингапурски долар = 0,63

Конверзија FJD во Сингапурски долар

Ја избравте изворната валута FJD и целната валута Сингапурски долар со количина 1000 FJD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYFJDSGD
USD11.085711.296140.756420.008950.455060.71537
EUR0.9210611.193820.696710.008250.419140.65890
GBP0.771520.8376510.583600.006910.351090.55193
CAD1.322011.435321.7135110.011830.601600.94573
JPY111.71050121.28537144.7927484.50049150.8353679.91480
FJD2.197502.385852.848271.662240.0196711.57203
SGD1.397871.517681.811841.057380.012510.636121

Земјите кои плаќаат со Фиџи долар (FJD)

Земјите кои плаќаат со Сингапурски долар (SGD)

FJD до SGD калкулатор на девизниот курс

На Фиџи долар е валута во Фиџи. На Сингапурски долар е валута во Сингапур. Симболот за FJD е $. Симболот за SGD е $. Стапката на размена за Фиџи долар беше последно ажурирана на Februar 22, 2020. Девизниот курс за Сингапурски долар беше последен пат ажуриран на Februar 22, 2020. Факторот на конверзија FJD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија SGD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Фиџи долар до Сингапурски долар = 0,63.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.