FJD до USD - Фиџи долар до САД долар валута конвертор

Нашиот Фиџи долар до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 30.10.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Фиџи долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Фиџи долар до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 30.10.2020 04:44
1 FJD ($)
=
0,46971 USD ($)
1 FJD = 0,469711 USD
2,128969 FJD = 1 USD

Кој е тековниот курс за Фиџи долар до САД долар?

Фиџи долар курсот до САД долар = 0,47

Конверзија FJD во САД долар

Ја избравте изворната валута FJD и целната валута САД долар со количина 1 FJD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYFJD
USD11.166301.291500.749110.009560.46621
EUR0.8574211.107350.642290.008190.39973
GBP0.774300.9030610.580030.007400.36098
CAD1.334931.556921.7240510.012760.62235
JPY104.63750122.03834135.1390678.38455148.78253
FJD2.144982.501682.770231.606820.020501

Земјите кои плаќаат со Фиџи долар (FJD)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

FJD до USD калкулатор на девизниот курс

На Фиџи долар е валута во Фиџи. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за FJD е $. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Фиџи долар беше последно ажурирана на Oktober 30, 2020. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на Oktober 30, 2020. Факторот на конверзија FJD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Фиџи долар до САД долар = 0,47.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.