GHS до CNY - Гана Cedi до Кинески Јуан валута конвертор

Нашиот Гана Cedi до Кинески Јуан конвертор е актуелен со курсеви за размена од 09.04.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Гана Cedi. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Кинески Јуан или Кинески Јуан за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Гана Cedi до Кинески Јуан калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 09.04.2021 08:35
1 GHS (GH¢)
=
0,00000 CNY (¥)
1 GHS = CNY
inf GHS = 1 CNY

Кој е тековниот курс за Гана Cedi до Кинески Јуан?

Гана Cedi курсот до Кинески Јуан =

Конверзија GHS во Кинески Јуан

Ја избравте изворната валута GHS и целната валута Кинески Јуан со количина 1 GHS. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCNYGHS
USD11.206571.390270.822740.009160.154730.17316
EUR0.8288011.152250.681890.007590.128240.14351
GBP0.719290.8678610.591780.006590.111290.12455
CAD1.215451.466521.6898010.011140.188070.21047
JPY109.13900131.68331151.7326289.79308116.8870118.89845
CNY6.462907.797918.985175.317290.0592211.11911
GHS5.775026.967948.028844.751350.052910.893571

Земјите кои плаќаат со Гана Cedi (GHS)

Земјите кои плаќаат со Кинески Јуан (CNY)

GHS до CNY калкулатор на девизниот курс

На Гана Cedi е валута во Гана. На Кинески Јуан е валута во Кина. Симболот за GHS е GH¢. Симболот за CNY е ¥. Стапката на размена за Гана Cedi беше последно ажурирана на Mai 08, 2021. Девизниот курс за Кинески Јуан беше последен пат ажуриран на Mai 08, 2021. Факторот на конверзија GHS има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија CNY има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Гана Cedi до Кинески Јуан = .

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.