GHS до NOK - Гана Cedi до Норвешкиот Крун валута конвертор

Нашиот Гана Cedi до Норвешкиот Крун конвертор е актуелен со курсеви за размена од 24.01.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Гана Cedi. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Норвешкиот Крун или Норвешкиот Крун за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Гана Cedi до Норвешкиот Крун калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 24.01.2021 07:34
1 GHS (GH¢)
=
1,45725 NOK (kr)
1 GHS = 1,457250 NOK
0,686224 GHS = 1 NOK

Кој е тековниот курс за Гана Cedi до Норвешкиот Крун?

Гана Cedi курсот до Норвешкиот Крун = 1,46

Конверзија GHS во Норвешкиот Крун

Ја избравте изворната валута GHS и целната валута Норвешкиот Крун со количина 1 GHS. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYGHSNOK
USD11.217451.368160.785200.009640.171090.11788
EUR0.8213911.123790.644960.007920.140530.09683
GBP0.730910.8898510.573910.007040.125050.08616
CAD1.273561.550491.7424310.012270.217890.15013
JPY103.76504126.32874141.9671181.47669117.7526712.23216
GHS5.845047.116047.996954.589550.0563310.68903
NOK8.4829710.3275911.606056.660860.081751.451311

Земјите кои плаќаат со Гана Cedi (GHS)

Земјите кои плаќаат со Норвешкиот Крун (NOK)

GHS до NOK калкулатор на девизниот курс

На Гана Cedi е валута во Гана. На Норвешкиот Крун е валута во Норвешка. Симболот за GHS е GH¢. Симболот за NOK е kr. Стапката на размена за Гана Cedi беше последно ажурирана на Januar 24, 2021. Девизниот курс за Норвешкиот Крун беше последен пат ажуриран на Januar 24, 2021. Факторот на конверзија GHS има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија NOK има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Гана Cedi до Норвешкиот Крун = 1,46.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.