1 GHS до NOK - Гана Cedi до Норвешкиот Крун валута конвертор

Нашиот Гана Cedi до Норвешкиот Крун конвертор е актуелен со курсеви за размена од 19.10.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Гана Cedi. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Норвешкиот Крун или Норвешкиот Крун за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Гана Cedi до Норвешкиот Крун калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 19.10.2021 07:35
1 GHS (GH¢)
=
1,38692 NOK (kr)
1 GHS = 1,386921 NOK
0,721022 GHS = 1 NOK

Кој е тековниот курс за Гана Cedi до Норвешкиот Крун?

Гана Cedi курсот до Норвешкиот Крун = 1,39

Конверзија GHS во Норвешкиот Крун

Ја избравте изворната валута GHS и целната валута Норвешкиот Крун со количина 1 GHS. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYGHSNOK
USD11.159451.374690.807520.008750.164510.11840
EUR0.8624811.185640.696470.007550.141890.10212
GBP0.727440.8434310.587420.006370.119670.08613
CAD1.238361.435821.7023610.010840.203720.14663
JPY114.24997132.46757157.0586792.25947118.7952813.52756
GHS6.078657.047928.356284.908650.0532010.71973
NOK8.445729.7924211.610276.820110.073921.389411

Земјите кои плаќаат со Гана Cedi (GHS)

Земјите кои плаќаат со Норвешкиот Крун (NOK)

GHS до NOK калкулатор на девизниот курс

На Гана Cedi е валута во Гана. На Норвешкиот Крун е валута во Норвешка. Симболот за GHS е GH¢. Симболот за NOK е kr. Стапката на размена за Гана Cedi беше последно ажурирана на Oktober 19, 2021. Девизниот курс за Норвешкиот Крун беше последен пат ажуриран на Oktober 19, 2021. Факторот на конверзија GHS има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија NOK има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Гана Cedi до Норвешкиот Крун = 1,39.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.