HRK до USD - Хрватски куни до САД долар валута конвертор

Нашиот Хрватски куни до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 22.11.2019. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Хрватски куни. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Хрватски куни до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 22.11.2019 10:37
1 HRK (kn)
=
0,14856 USD ($)
1 HRK = 0,148558 USD
6,731378 HRK = 1 USD

Кој е тековниот курс за Хрватски куни до САД долар?

Хрватски куни курсот до САД долар = 0,15

Конверзија HRK во САД долар

Ја избравте изворната валута HRK и целната валута САД долар со количина 1 HRK. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYHRK
USD11.107291.291490.753240.009210.14889
EUR0.9031111.166350.680260.008320.13446
GBP0.774300.8573810.583240.007130.11528
CAD1.327601.470031.7145710.012230.19766
JPY108.55750120.20474140.2006581.77004116.16281
HRK6.716507.437128.674275.059150.061871

Земјите кои плаќаат со Хрватски куни (HRK)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

HRK до USD калкулатор на девизниот курс

На Хрватски куни е валута во Хрватска. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за HRK е kn. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Хрватски куни беше последно ажурирана на November 22, 2019. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на November 22, 2019. Факторот на конверзија HRK има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Хрватски куни до САД долар = 0,15.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.