1000 HRK до USD - Хрватски куни до САД долар валута конвертор

Нашиот Хрватски куни до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 31.07.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Хрватски куни. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Хрватски куни до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 31.07.2021 15:46
1000 HRK (kn)
=
158,21662 USD ($)
1 HRK = 0,158217 USD
6,320449 HRK = 1 USD

Кој е тековниот курс за Хрватски куни до САД долар?

Хрватски куни курсот до САД долар = 0,16

Конверзија HRK во САД долар

Ја избравте изворната валута HRK и целната валута САД долар со количина 1000 HRK. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYHRK
USD11.186701.390500.801450.009120.15822
EUR0.8426711.171740.675360.007680.13332
GBP0.719170.8534310.576380.006560.11378
CAD1.247741.480691.7349710.011380.19741
JPY109.68504130.16323152.5170087.90732117.35384
HRK6.320507.500548.788665.065580.057621

Земјите кои плаќаат со Хрватски куни (HRK)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

HRK до USD калкулатор на девизниот курс

На Хрватски куни е валута во Хрватска. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за HRK е kn. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Хрватски куни беше последно ажурирана на August 01, 2021. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на August 01, 2021. Факторот на конверзија HRK има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Хрватски куни до САД долар = 0,16.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.