1000 MGA до CHF - Малгашки Ariary до Швајцарскиот франк валута конвертор

Нашиот Малгашки Ariary до Швајцарскиот франк конвертор е актуелен со курсеви за размена од 06.07.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Малгашки Ariary. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Швајцарскиот франк или Швајцарскиот франк за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Малгашки Ariary до Швајцарскиот франк калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 06.07.2020 12:34
1000 MGA (Ar)
=
0,24563 CHF (CHF)
1 MGA = 0,000246 CHF
4.071,147371 MGA = 1 CHF

Кој е тековниот курс за Малгашки Ariary до Швајцарскиот франк?

Малгашки Ariary курсот до Швајцарскиот франк = 0,00

Конверзија MGA во Швајцарскиот франк

Ја избравте изворната валута MGA и целната валута Швајцарскиот франк со количина 1000 MGA. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCHFMGA
USD11.124501.248390.736520.009301.058410.00026
EUR0.8892811.110180.654970.008270.941230.00023
GBP0.801030.9007610.589970.007450.847820.00021
CAD1.357751.526781.6950010.012631.437050.00035
JPY107.51850120.90457134.2254879.189031113.798710.02793
CHF0.944811.062441.179500.695870.0087910.00025
MGA3,850.000354,329.326004,806.318312,835.5842635.807794,074.880791

Земјите кои плаќаат со Малгашки Ariary (MGA)

Земјите кои плаќаат со Швајцарскиот франк (CHF)

MGA до CHF калкулатор на девизниот курс

На Малгашки Ariary е валута во Мадагаскар. На Швајцарскиот франк е валута во Лихтенштајн, Швајцарија. Симболот за MGA е Ar. Симболот за CHF е CHF. Стапката на размена за Малгашки Ariary беше последно ажурирана на Juli 06, 2020. Девизниот курс за Швајцарскиот франк беше последен пат ажуриран на Juli 06, 2020. Факторот на конверзија MGA има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија CHF има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Малгашки Ariary до Швајцарскиот франк = 0,00.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.