MVR до USD - Maldivian Rufiyaa до САД долар валута конвертор

Нашиот Maldivian Rufiyaa до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 19.09.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Maldivian Rufiyaa. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Maldivian Rufiyaa до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 19.09.2020 20:08
1 MVR
=
0,06382 USD ($)
1 MVR = 0,063820 USD
15,668971 MVR = 1 USD

Кој е тековниот курс за Maldivian Rufiyaa до САД долар?

Maldivian Rufiyaa курсот до САД долар = 0,06

Конверзија MVR во САД долар

Ја избравте изворната валута MVR и целната валута САД долар со количина 1 MVR. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYMVR
USD11.186261.295380.757240.009580.06491
EUR0.8429911.091980.638340.008070.05472
GBP0.771980.9157610.584570.007390.05011
CAD1.320591.566561.7106610.012650.08572
JPY104.40402123.85039135.2427579.0589216.77710
MVR15.4054118.2748419.9558411.665600.147561

Земјите кои плаќаат со Maldivian Rufiyaa (MVR)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

MVR до USD калкулатор на девизниот курс

На Maldivian Rufiyaa е валута во Малдиви. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за MVR е . Симболот за USD е $. Стапката на размена за Maldivian Rufiyaa беше последно ажурирана на September 19, 2020. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на September 19, 2020. Факторот на конверзија MVR има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Maldivian Rufiyaa до САД долар = 0,06.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.