MYR до USD - Малезиски Рингит до САД долар валута конвертор

Нашиот Малезиски Рингит до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 26.10.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Малезиски Рингит. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Малезиски Рингит до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 26.10.2020 21:52
1 MYR (RM)
=
0,24010 USD ($)
1 MYR = 0,240101 USD
4,164914 MYR = 1 USD

Кој е тековниот курс за Малезиски Рингит до САД долар?

Малезиски Рингит курсот до САД долар = 0,24

Конверзија MYR во САД долар

Ја избравте изворната валута MYR и целната валута САД долар со количина 1 MYR. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYMYR
USD11.181791.301450.756640.009540.24007
EUR0.8461811.101250.640250.008070.20314
GBP0.768380.9080610.581380.007330.18446
CAD1.321641.561891.7200410.012600.31728
JPY104.86750123.93122136.4795979.34680125.17526
MYR4.165504.922745.421183.151780.039721

Земјите кои плаќаат со Малезиски Рингит (MYR)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

MYR до USD калкулатор на девизниот курс

На Малезиски Рингит е валута во Малезија. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за MYR е RM. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Малезиски Рингит беше последно ажурирана на Oktober 27, 2020. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на Oktober 27, 2020. Факторот на конверзија MYR има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Малезиски Рингит до САД долар = 0,24.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.