NAD до SGD - Намибиски долар до Сингапурски долар валута конвертор

Нашиот Намибиски долар до Сингапурски долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 04.04.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Намибиски долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Сингапурски долар или Сингапурски долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Намибиски долар до Сингапурски долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 04.04.2020 05:18
1 NAD ($)
=
0,07555 SGD ($)
1 NAD = 0,075548 SGD
13,236653 NAD = 1 SGD

Кој е тековниот курс за Намибиски долар до Сингапурски долар?

Намибиски долар курсот до Сингапурски долар = 0,08

Конверзија NAD во Сингапурски долар

Ја избравте изворната валута NAD и целната валута Сингапурски долар со количина 1 NAD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYNADSGD
USD11.079091.224710.707670.009230.053850.69402
EUR0.9267111.134940.655800.008550.049900.64315
GBP0.816520.8811010.577830.007530.043970.56668
CAD1.413091.524851.7306310.013040.076100.98071
JPY108.38850116.96117132.7444676.7031815.8367775.22330
NAD18.5699620.0386922.7428113.141380.17133112.88784
SGD1.440891.554851.764671.019670.013290.077591

Земјите кои плаќаат со Намибиски долар (NAD)

Земјите кои плаќаат со Сингапурски долар (SGD)

NAD до SGD калкулатор на девизниот курс

На Намибиски долар е валута во Намибија. На Сингапурски долар е валута во Сингапур. Симболот за NAD е $. Симболот за SGD е $. Стапката на размена за Намибиски долар беше последно ажурирана на April 04, 2020. Девизниот курс за Сингапурски долар беше последен пат ажуриран на April 04, 2020. Факторот на конверзија NAD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија SGD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Намибиски долар до Сингапурски долар = 0,08.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.