NGN до BRL - Нигериски Naira до Бразилецот Реал валута конвертор

Нашиот Нигериски Naira до Бразилецот Реал конвертор е актуелен со курсеви за размена од 26.02.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Нигериски Naira. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Бразилецот Реал или Бразилецот Реал за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Нигериски Naira до Бразилецот Реал калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 26.02.2021 16:48
1 NGN (₦)
=
0,01458 BRL (R$)
1 NGN = 0,014578 BRL
68,595574 NGN = 1 BRL

Кој е тековниот курс за Нигериски Naira до Бразилецот Реал?

Нигериски Naira курсот до Бразилецот Реал = 0,01

Конверзија NGN во Бразилецот Реал

Ја избравте изворната валута NGN и целната валута Бразилецот Реал со количина 1 NGN. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBRLNGN
USD11.215921.412980.798820.009430.184960.00262
EUR0.8224311.162070.656970.007750.152120.00216
GBP0.707730.8605310.565350.006670.130900.00186
CAD1.251851.522141.7688310.011800.231540.00329
JPY106.07300128.97590149.8788484.73334119.619530.27841
BRL5.406506.573857.639274.318830.0509710.01419
NGN380.99978463.26386538.34439304.350603.5918670.470691

Земјите кои плаќаат со Нигериски Naira (NGN)

Земјите кои плаќаат со Бразилецот Реал (BRL)

NGN до BRL калкулатор на девизниот курс

На Нигериски Naira е валута во Нигерија. На Бразилецот Реал е валута во Бразил. Симболот за NGN е ₦. Симболот за BRL е R$. Стапката на размена за Нигериски Naira беше последно ажурирана на Februar 26, 2021. Девизниот курс за Бразилецот Реал беше последен пат ажуриран на Februar 26, 2021. Факторот на конверзија NGN има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија BRL има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Нигериски Naira до Бразилецот Реал = 0,01.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.