NGN до CNY - Нигериски Naira до Кинески Јуан валута конвертор

Нашиот Нигериски Naira до Кинески Јуан конвертор е актуелен со курсеви за размена од 20.01.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Нигериски Naira. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Кинески Јуан или Кинески Јуан за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Нигериски Naira до Кинески Јуан калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 20.01.2021 14:09
1 NGN (₦)
=
0,01703 CNY (¥)
1 NGN = 0,017027 CNY
58,731287 NGN = 1 CNY

Кој е тековниот курс за Нигериски Naira до Кинески Јуан?

Нигериски Naira курсот до Кинески Јуан = 0,02

Конверзија NGN во Кинески Јуан

Ја избравте изворната валута NGN и целната валута Кинески Јуан со количина 1 NGN. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCNYNGN
USD11.214311.365760.787140.009640.154590.00262
EUR0.8235211.124720.648220.007940.127310.00216
GBP0.732200.8891110.576340.007060.113190.00192
CAD1.270431.542691.7350910.012240.196390.00333
JPY103.76398126.00132141.7163181.67659116.040680.27220
CNY6.468807.855118.834805.091840.0623410.01697
NGN381.20386462.89850520.63160300.060103.6737658.929611

Земјите кои плаќаат со Нигериски Naira (NGN)

Земјите кои плаќаат со Кинески Јуан (CNY)

NGN до CNY калкулатор на девизниот курс

На Нигериски Naira е валута во Нигерија. На Кинески Јуан е валута во Кина. Симболот за NGN е ₦. Симболот за CNY е ¥. Стапката на размена за Нигериски Naira беше последно ажурирана на Januar 21, 2021. Девизниот курс за Кинески Јуан беше последен пат ажуриран на Januar 21, 2021. Факторот на конверзија NGN има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија CNY има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Нигериски Naira до Кинески Јуан = 0,02.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.