100 NIO до USD - Никарагва Кордоба до САД долар валута конвертор

Нашиот Никарагва Кордоба до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 20.01.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Никарагва Кордоба. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Никарагва Кордоба до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 20.01.2021 18:03
100 NIO (C$)
=
2,85757 USD ($)
1 NIO = 0,028576 USD
34,994768 NIO = 1 USD

Кој е тековниот курс за Никарагва Кордоба до САД долар?

Никарагва Кордоба курсот до САД долар = 0,03

Конверзија NIO во САД долар

Ја избравте изворната валута NIO и целната валута САД долар со количина 100 NIO. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYNIO
USD11.214311.365760.787140.009640.02881
EUR0.8235211.124720.648220.007940.02372
GBP0.732200.8891110.576340.007060.02109
CAD1.270431.542691.7350910.012240.03660
JPY103.76398126.00132141.7163181.6765912.98938
NIO34.7109142.1497047.4066527.322290.334521

Земјите кои плаќаат со Никарагва Кордоба (NIO)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

NIO до USD калкулатор на девизниот курс

На Никарагва Кордоба е валута во Никарагва. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за NIO е C$. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Никарагва Кордоба беше последно ажурирана на Januar 21, 2021. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на Januar 21, 2021. Факторот на конверзија NIO има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Никарагва Кордоба до САД долар = 0,03.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.