5 NOK до GHS - Норвешкиот Крун до Гана Cedi валута конвертор

Нашиот Норвешкиот Крун до Гана Cedi конвертор е актуелен со курсеви за размена од 15.08.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Норвешкиот Крун. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Гана Cedi или Гана Cedi за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Норвешкиот Крун до Гана Cedi калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 15.08.2020 12:23
5 NOK (kr)
=
3,23765 GHS (GH¢)
1 NOK = 0,647530 GHS
1,544330 NOK = 1 GHS

Кој е тековниот курс за Норвешкиот Крун до Гана Cedi?

Норвешкиот Крун курсот до Гана Cedi = 0,65

Конверзија NOK во Гана Cedi

Ја избравте изворната валута NOK и целната валута Гана Cedi со количина 5 NOK. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYGHSNOK
USD11.183551.309490.754560.009390.173650.11243
EUR0.8449211.106410.637540.007930.146720.09499
GBP0.763660.9038210.576220.007170.132610.08586
CAD1.325281.568531.7354410.012440.230140.14900
JPY106.53050126.08413139.5008380.38370118.4995411.97700
GHS5.758556.815537.540774.345170.0540610.64742
NOK8.8945910.5271911.647396.711510.083491.544591

Земјите кои плаќаат со Норвешкиот Крун (NOK)

Земјите кои плаќаат со Гана Cedi (GHS)

NOK до GHS калкулатор на девизниот курс

На Норвешкиот Крун е валута во Норвешка. На Гана Cedi е валута во Гана. Симболот за NOK е kr. Симболот за GHS е GH¢. Стапката на размена за Норвешкиот Крун беше последно ажурирана на August 15, 2020. Девизниот курс за Гана Cedi беше последен пат ажуриран на August 15, 2020. Факторот на конверзија NOK има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија GHS има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Норвешкиот Крун до Гана Cedi = 0,65.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.