OMR до CNY - Оман Риал до Кинески Јуан валута конвертор

Нашиот Оман Риал до Кинески Јуан конвертор е актуелен со курсеви за размена од 12.07.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Оман Риал. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Кинески Јуан или Кинески Јуан за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Оман Риал до Кинески Јуан калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 12.07.2020 23:50
1 OMR (﷼)
=
18,20900 CNY (¥)
1 OMR = 18,209000 CNY
0,054918 OMR = 1 CNY

Кој е тековниот курс за Оман Риал до Кинески Јуан?

Оман Риал курсот до Кинески Јуан = 18,21

Конверзија OMR во Кинески Јуан

Ја избравте изворната валута OMR и целната валута Кинески Јуан со количина 1 OMR. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCNYOMR
USD11.129501.262250.735920.009350.142822.59607
EUR0.8853511.117530.651540.008280.126442.29843
GBP0.792240.8948310.583020.007410.113152.05670
CAD1.358851.534821.7152110.012710.194073.52768
JPY106.90504120.74917134.9409078.67317115.26800277.53342
CNY7.001907.908658.838155.152820.06550118.17746
OMR0.385200.435080.486210.283470.003600.055011

Земјите кои плаќаат со Оман Риал (OMR)

Земјите кои плаќаат со Кинески Јуан (CNY)

OMR до CNY калкулатор на девизниот курс

На Оман Риал е валута во оман. На Кинески Јуан е валута во Кина. Симболот за OMR е ﷼. Симболот за CNY е ¥. Стапката на размена за Оман Риал беше последно ажурирана на Juli 13, 2020. Девизниот курс за Кинески Јуан беше последен пат ажуриран на Juli 13, 2020. Факторот на конверзија OMR има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија CNY има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Оман Риал до Кинески Јуан = 18,21.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.