OMR до GBP - Оман Риал до Британски фунта валута конвертор

Нашиот Оман Риал до Британски фунта конвертор е актуелен со курсеви за размена од 05.07.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Оман Риал. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Британски фунта или Британски фунта за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Оман Риал до Британски фунта калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 05.07.2020 06:22
1 OMR (﷼)
=
2,08331 GBP (£)
1 OMR = 2,083310 GBP
0,480005 OMR = 1 GBP

Кој е тековниот курс за Оман Риал до Британски фунта?

Оман Риал курсот до Британски фунта = 2,08

Конверзија OMR во Британски фунта

Ја избравте изворната валута OMR и целната валута Британски фунта со количина 1 OMR. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYOMR
USD11.124501.248390.737220.009302.59721
EUR0.8892811.110180.655600.008272.30965
GBP0.801030.9007610.590530.007452.08044
CAD1.356451.525331.6933810.012623.52298
JPY107.51850120.90457134.2254879.264631279.24781
OMR0.385030.432970.480670.283850.003581

Земјите кои плаќаат со Оман Риал (OMR)

Земјите кои плаќаат со Британски фунта (GBP)

OMR до GBP калкулатор на девизниот курс

На Оман Риал е валута во оман. На Британски фунта е валута во Обединето Кралство. Симболот за OMR е ﷼. Симболот за GBP е £. Стапката на размена за Оман Риал беше последно ажурирана на Juli 05, 2020. Девизниот курс за Британски фунта беше последен пат ажуриран на Juli 05, 2020. Факторот на конверзија OMR има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија GBP има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Оман Риал до Британски фунта = 2,08.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.