OMR до RUB - Оман Риал до Руската рубља валута конвертор

Нашиот Оман Риал до Руската рубља конвертор е актуелен со курсеви за размена од 29.10.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Оман Риал. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Руската рубља или Руската рубља за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Оман Риал до Руската рубља калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 29.10.2020 18:03
1 OMR (﷼)
=
205,47100 RUB (₽)
1 OMR = 205,471000 RUB
0,004867 OMR = 1 RUB

Кој е тековниот курс за Оман Риал до Руската рубља?

Оман Риал курсот до Руската рубља = 205,47

Конверзија OMR во Руската рубља

Ја избравте изворната валута OMR и целната валута Руската рубља со количина 1 OMR. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYOMRRUB
USD11.166301.291500.749110.009562.597040.01266
EUR0.8574211.107350.642290.008192.226740.01086
GBP0.774300.9030610.580030.007402.010870.00980
CAD1.334931.556921.7240510.012763.466850.01690
JPY104.63750122.03834135.1390678.384551271.747601.32494
OMR0.385050.449090.497300.288450.0036810.00488
RUB78.9754092.10872101.9965359.160930.75475205.102151

Земјите кои плаќаат со Оман Риал (OMR)

Земјите кои плаќаат со Руската рубља (RUB)

OMR до RUB калкулатор на девизниот курс

На Оман Риал е валута во оман. На Руската рубља е валута во Русија. Симболот за OMR е ﷼. Симболот за RUB е ₽. Стапката на размена за Оман Риал беше последно ажурирана на Oktober 30, 2020. Девизниот курс за Руската рубља беше последен пат ажуриран на Oktober 30, 2020. Факторот на конверзија OMR има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија RUB има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Оман Риал до Руската рубља = 205,47.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.