OMR до SGD - Оман Риал до Сингапурски долар валута конвертор

Нашиот Оман Риал до Сингапурски долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 09.04.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Оман Риал. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Сингапурски долар или Сингапурски долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Оман Риал до Сингапурски долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 09.04.2021 14:21
1 OMR (﷼)
=
0,00000 SGD ($)
1 OMR = SGD
inf OMR = 1 SGD

Кој е тековниот курс за Оман Риал до Сингапурски долар?

Оман Риал курсот до Сингапурски долар =

Конверзија OMR во Сингапурски долар

Ја избравте изворната валута OMR и целната валута Сингапурски долар со количина 1 OMR. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYOMRSGD
USD11.195691.375490.797100.009182.597600.74687
EUR0.8363411.150370.666640.007682.172460.62463
GBP0.727020.8692910.579500.006681.888490.54298
CAD1.254551.500051.7256110.011523.258800.93698
JPY108.87601130.18229149.7575886.785261282.8161381.31568
OMR0.384970.460310.529520.306860.0035410.28752
SGD1.338931.600951.841681.067260.012303.478001

Земјите кои плаќаат со Оман Риал (OMR)

Земјите кои плаќаат со Сингапурски долар (SGD)

OMR до SGD калкулатор на девизниот курс

На Оман Риал е валута во оман. На Сингапурски долар е валута во Сингапур. Симболот за OMR е ﷼. Симболот за SGD е $. Стапката на размена за Оман Риал беше последно ажурирана на April 15, 2021. Девизниот курс за Сингапурски долар беше последен пат ажуриран на April 15, 2021. Факторот на конверзија OMR има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија SGD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Оман Риал до Сингапурски долар = .

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.