1000 OMR до SGD - Оман Риал до Сингапурски долар валута конвертор

Нашиот Оман Риал до Сингапурски долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 09.04.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Оман Риал. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Сингапурски долар или Сингапурски долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Оман Риал до Сингапурски долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 09.04.2021 14:21
1000 OMR (﷼)
=
0,00000 SGD ($)
1 OMR = SGD
inf OMR = 1 SGD

Кој е тековниот курс за Оман Риал до Сингапурски долар?

Оман Риал курсот до Сингапурски долар =

Конверзија OMR во Сингапурски долар

Ја избравте изворната валута OMR и целната валута Сингапурски долар со количина 1000 OMR. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYOMRSGD
USD11.206571.390270.822740.009162.597380.75047
EUR0.8288011.152250.681890.007592.152700.62199
GBP0.719290.8678610.591780.006591.868250.53980
CAD1.215451.466521.6898010.011143.156980.91216
JPY109.13900131.68331151.7326289.793081283.4749781.90550
OMR0.385000.464530.535260.316760.0035310.28893
SGD1.332501.607751.852531.096300.012213.461001

Земјите кои плаќаат со Оман Риал (OMR)

Земјите кои плаќаат со Сингапурски долар (SGD)

OMR до SGD калкулатор на девизниот курс

На Оман Риал е валута во оман. На Сингапурски долар е валута во Сингапур. Симболот за OMR е ﷼. Симболот за SGD е $. Стапката на размена за Оман Риал беше последно ажурирана на Mai 08, 2021. Девизниот курс за Сингапурски долар беше последен пат ажуриран на Mai 08, 2021. Факторот на конверзија OMR има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија SGD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Оман Риал до Сингапурски долар = .

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.