OMR до UAH - Оман Риал до Украина Hryvnia валута конвертор

Нашиот Оман Риал до Украина Hryvnia конвертор е актуелен со курсеви за размена од 09.07.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Оман Риал. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Украина Hryvnia или Украина Hryvnia за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Оман Риал до Украина Hryvnia калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 09.07.2020 12:17
1 OMR (﷼)
=
70,14060 UAH (₴)
1 OMR = 70,140600 UAH
0,014257 OMR = 1 UAH

Кој е тековниот курс за Оман Риал до Украина Hryvnia?

Оман Риал курсот до Украина Hryvnia = 70,14

Конверзија OMR во Украина Hryvnia

Ја избравте изворната валута OMR и целната валута Украина Hryvnia со количина 1 OMR. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYOMRUAH
USD11.134011.258610.739180.009322.597400.03706
EUR0.8818311.109870.651830.008222.290450.03268
GBP0.794530.9010110.587300.007402.063710.02945
CAD1.352851.534151.7027010.012613.513880.05014
JPY107.30896121.68963135.0596779.320721278.723853.97740
OMR0.385000.436600.484560.284590.0035910.01427
UAH26.9796630.5952633.9567619.942850.2514270.076861

Земјите кои плаќаат со Оман Риал (OMR)

Земјите кои плаќаат со Украина Hryvnia (UAH)

OMR до UAH калкулатор на девизниот курс

На Оман Риал е валута во оман. На Украина Hryvnia е валута во Украина. Симболот за OMR е ﷼. Симболот за UAH е ₴. Стапката на размена за Оман Риал беше последно ажурирана на Juli 09, 2020. Девизниот курс за Украина Hryvnia беше последен пат ажуриран на Juli 09, 2020. Факторот на конверзија OMR има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија UAH има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Оман Риал до Украина Hryvnia = 70,14.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.