PEN до AUD - Перуанскиот Нуево Сол до Австралискиот долар валута конвертор

Нашиот Перуанскиот Нуево Сол до Австралискиот долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 31.07.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Перуанскиот Нуево Сол. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Австралискиот долар или Австралискиот долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Перуанскиот Нуево Сол до Австралискиот долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 31.07.2021 12:16
1 PEN (S/)
=
0,34698 AUD ($)
1 PEN = 0,346977 AUD
2,882033 PEN = 1 AUD

Кој е тековниот курс за Перуанскиот Нуево Сол до Австралискиот долар?

Перуанскиот Нуево Сол курсот до Австралискиот долар = 0,35

Конверзија PEN во Австралискиот долар

Ја избравте изворната валута PEN и целната валута Австралискиот долар со количина 1 PEN. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYAUDPEN
USD11.186701.390500.801450.009120.734500.25482
EUR0.8426711.171740.675360.007680.618940.21473
GBP0.719170.8534310.576380.006560.528230.18326
CAD1.247741.480691.7349710.011380.916460.31795
JPY109.68504130.16323152.5170087.90732180.5636827.94987
AUD1.361471.615661.893121.091150.0124110.34693
PEN3.924354.657025.456813.145180.035782.882441

Земјите кои плаќаат со Перуанскиот Нуево Сол (PEN)

Земјите кои плаќаат со Австралискиот долар (AUD)

PEN до AUD калкулатор на девизниот курс

На Перуанскиот Нуево Сол е валута во Перу. На Австралискиот долар е валута во Австралија, Кирибати, Науру, Тувалу. Симболот за PEN е S/. Симболот за AUD е $. Стапката на размена за Перуанскиот Нуево Сол беше последно ажурирана на Juli 31, 2021. Девизниот курс за Австралискиот долар беше последен пат ажуриран на Juli 31, 2021. Факторот на конверзија PEN има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија AUD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Перуанскиот Нуево Сол до Австралискиот долар = 0,35.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.