PEN до MXN - Перуанскиот Нуево Сол до Мексикански пезос валута конвертор

Нашиот Перуанскиот Нуево Сол до Мексикански пезос конвертор е актуелен со курсеви за размена од 30.05.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Перуанскиот Нуево Сол. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Мексикански пезос или Мексикански пезос за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Перуанскиот Нуево Сол до Мексикански пезос калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 30.05.2020 08:19
1 PEN (S/)
=
6,50743 MXN ($)
1 PEN = 6,507430 MXN
0,153670 PEN = 1 MXN

Кој е тековниот курс за Перуанскиот Нуево Сол до Мексикански пезос?

Перуанскиот Нуево Сол курсот до Мексикански пезос = 6,51

Конверзија PEN во Мексикански пезос

Ја избравте изворната валута PEN и целната валута Мексикански пезос со количина 1 PEN. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYMXNPEN
USD11.109381.229950.723240.009270.045070.29082
EUR0.9014011.108680.651930.008360.040630.26215
GBP0.813040.9019810.588020.007540.036640.23645
CAD1.382671.533911.7006110.012820.062320.40211
JPY107.84099119.63695132.6385677.9947414.8603231.36281
MXN22.1880424.6150427.2900916.047240.2057516.45283
PEN3.438503.814614.229172.486850.031880.154971

Земјите кои плаќаат со Перуанскиот Нуево Сол (PEN)

Земјите кои плаќаат со Мексикански пезос (MXN)

PEN до MXN калкулатор на девизниот курс

На Перуанскиот Нуево Сол е валута во Перу. На Мексикански пезос е валута во Мексико. Симболот за PEN е S/. Симболот за MXN е $. Стапката на размена за Перуанскиот Нуево Сол беше последно ажурирана на Mai 30, 2020. Девизниот курс за Мексикански пезос беше последен пат ажуриран на Mai 30, 2020. Факторот на конверзија PEN има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија MXN има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Перуанскиот Нуево Сол до Мексикански пезос = 6,51.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.