PEN до NOK - Перуанскиот Нуево Сол до Норвешкиот Крун валута конвертор

Нашиот Перуанскиот Нуево Сол до Норвешкиот Крун конвертор е актуелен со курсеви за размена од 06.07.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Перуанскиот Нуево Сол. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Норвешкиот Крун или Норвешкиот Крун за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Перуанскиот Нуево Сол до Норвешкиот Крун калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 06.07.2020 22:47
1 PEN (S/)
=
2,65017 NOK (kr)
1 PEN = 2,650170 NOK
0,377334 PEN = 1 NOK

Кој е тековниот курс за Перуанскиот Нуево Сол до Норвешкиот Крун?

Перуанскиот Нуево Сол курсот до Норвешкиот Крун = 2,65

Конверзија PEN во Норвешкиот Крун

Ја избравте изворната валута PEN и целната валута Норвешкиот Крун со количина 1 PEN. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYNOKPEN
USD11.131061.248660.738110.009310.106420.28393
EUR0.8841311.103970.652580.008230.094090.25103
GBP0.800860.9058210.591130.007450.085230.22739
CAD1.354811.532371.6916910.012610.144180.38467
JPY107.46498121.54953134.1869779.32136111.4367030.51250
NOK9.3965010.6280211.733016.935690.0874412.66795
PEN3.522003.983604.397772.599630.032770.374821

Земјите кои плаќаат со Перуанскиот Нуево Сол (PEN)

Земјите кои плаќаат со Норвешкиот Крун (NOK)

PEN до NOK калкулатор на девизниот курс

На Перуанскиот Нуево Сол е валута во Перу. На Норвешкиот Крун е валута во Норвешка. Симболот за PEN е S/. Симболот за NOK е kr. Стапката на размена за Перуанскиот Нуево Сол беше последно ажурирана на Juli 07, 2020. Девизниот курс за Норвешкиот Крун беше последен пат ажуриран на Juli 07, 2020. Факторот на конверзија PEN има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија NOK има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Перуанскиот Нуево Сол до Норвешкиот Крун = 2,65.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.