PEN до NZD - Перуанскиот Нуево Сол до Нов Зеланд долар валута конвертор

Нашиот Перуанскиот Нуево Сол до Нов Зеланд долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 04.07.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Перуанскиот Нуево Сол. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Нов Зеланд долар или Нов Зеланд долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Перуанскиот Нуево Сол до Нов Зеланд долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 04.07.2020 16:11
1 PEN (S/)
=
0,43217 NZD ($)
1 PEN = 0,432168 NZD
2,313915 PEN = 1 NZD

Кој е тековниот курс за Перуанскиот Нуево Сол до Нов Зеланд долар?

Перуанскиот Нуево Сол курсот до Нов Зеланд долар = 0,43

Конверзија PEN во Нов Зеланд долар

Ја избравте изворната валута PEN и целната валута Нов Зеланд долар со количина 1 PEN. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYNZDPEN
USD11.124361.246800.737220.009300.653320.28393
EUR0.8894011.108900.655680.008270.581060.25253
GBP0.802050.9017910.591290.007460.524000.22773
CAD1.356451.525131.6912310.012620.886200.38514
JPY107.51993120.89069134.0562379.26568170.2450830.52837
NZD1.530641.720981.908411.128420.0142410.43460
PEN3.521973.959954.391202.596460.032762.300981

Земјите кои плаќаат со Перуанскиот Нуево Сол (PEN)

Земјите кои плаќаат со Нов Зеланд долар (NZD)

PEN до NZD калкулатор на девизниот курс

На Перуанскиот Нуево Сол е валута во Перу. На Нов Зеланд долар е валута во Нов Зеланд. Симболот за PEN е S/. Симболот за NZD е $. Стапката на размена за Перуанскиот Нуево Сол беше последно ажурирана на Juli 04, 2020. Девизниот курс за Нов Зеланд долар беше последен пат ажуриран на Juli 04, 2020. Факторот на конверзија PEN има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија NZD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Перуанскиот Нуево Сол до Нов Зеланд долар = 0,43.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.