5 USD до AUD - САД долар до Австралискиот долар валута конвертор

Нашиот САД долар до Австралискиот долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 27.09.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Австралискиот долар или Австралискиот долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Австралискиот долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 27.09.2020 13:49
5 USD ($)
=
7,11300 AUD ($)
1 USD = 1,422600 AUD
0,702938 USD = 1 AUD

Кој е тековниот курс за САД долар до Австралискиот долар?

САД долар курсот до Австралискиот долар = 1,42

Конверзија USD во Австралискиот долар

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Австралискиот долар со количина 5 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYAUD
USD11.163151.274500.746960.009470.70130
EUR0.8597311.095730.642180.008140.60293
GBP0.784620.9126310.586080.007430.55026
CAD1.338771.557191.7062510.012680.93888
JPY105.59104122.81827134.5756878.87198174.05101
AUD1.425921.658561.817341.065100.013501

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Австралискиот долар (AUD)

USD до AUD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Австралискиот долар е валута во Австралија, Кирибати, Науру, Тувалу. Симболот за USD е $. Симболот за AUD е $. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на September 27, 2020. Девизниот курс за Австралискиот долар беше последен пат ажуриран на September 27, 2020. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија AUD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Австралискиот долар = 1,42.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.