USD до BBD - САД долар до Барбадоски долар валута конвертор

Нашиот САД долар до Барбадоски долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 26.01.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Барбадоски долар или Барбадоски долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Барбадоски долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 26.01.2022 01:10
1 USD ($)
=
2,00000 BBD ($)
1 USD = 2,000000 BBD
0,500000 USD = 1 BBD

Кој е тековниот курс за САД долар до Барбадоски долар?

САД долар курсот до Барбадоски долар = 2,00

Конверзија USD во Барбадоски долар

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Барбадоски долар со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBBD
USD11.130971.347970.791090.008780.49581
EUR0.8842011.191870.699480.007760.43839
GBP0.741860.8390110.586870.006510.36782
CAD1.264091.429641.7039510.011100.62674
JPY113.87450128.78846153.4996790.08452156.45977
BBD2.016912.281072.718741.595550.017711

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Барбадоски долар (BBD)

Convert САД долар to other Popular World Currencies


USD до BBD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Барбадоски долар е валута во Барбадос. Симболот за USD е $. Симболот за BBD е $. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Januar 26, 2022. Девизниот курс за Барбадоски долар беше последен пат ажуриран на Januar 26, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија BBD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Барбадоски долар = 2,00.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.