USD до BGN - САД долар до Бугарски Лев валута конвертор

Нашиот САД долар до Бугарски Лев конвертор е актуелен со курсеви за размена од 28.01.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Бугарски Лев или Бугарски Лев за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Бугарски Лев калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 28.01.2022 02:14
1 USD ($)
=
1,75465 BGN (лв)
1 USD = 1,754655 BGN
0,569913 USD = 1 BGN

Кој е тековниот курс за САД долар до Бугарски Лев?

САД долар курсот до Бугарски Лев = 1,75

Конверзија USD во Бугарски Лев

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Бугарски Лев со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBGN
USD11.120521.341660.786360.008710.57347
EUR0.8924411.197350.701780.007780.51179
GBP0.745350.8351810.586110.006490.42744
CAD1.271691.424951.7061710.011080.72928
JPY114.77897128.61253153.9944190.25739165.82269
BGN1.743761.953922.339531.371220.015191

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Бугарски Лев (BGN)

Convert САД долар to other Popular World Currencies


USD до BGN калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Бугарски Лев е валута во Бугарија. Симболот за USD е $. Симболот за BGN е лв. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Januar 28, 2022. Девизниот курс за Бугарски Лев беше последен пат ажуриран на Januar 28, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија BGN има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Бугарски Лев = 1,75.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.