250 USD до BWP - САД долар до Боцванан Пула валута конвертор

Нашиот САД долар до Боцванан Пула конвертор е актуелен со курсеви за размена од 19.09.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Боцванан Пула или Боцванан Пула за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Боцванан Пула калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 19.09.2020 01:54
250 USD ($)
=
2.866,75000 BWP (P)
1 USD = 11,467000 BWP
0,087207 USD = 1 BWP

Кој е тековниот курс за САД долар до Боцванан Пула?

САД долар курсот до Боцванан Пула = 11,47

Конверзија USD во Боцванан Пула

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Боцванан Пула со количина 250 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBWP
USD11.186261.295380.758990.009580.08769
EUR0.8429911.091980.639820.008070.07392
GBP0.771980.9157610.585920.007390.06770
CAD1.317541.562941.7067110.012620.11554
JPY104.40402123.85039135.2427579.2419319.15556
BWP11.4033513.5273414.771658.655060.109221

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Боцванан Пула (BWP)

USD до BWP калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Боцванан Пула е валута во Боцвана. Симболот за USD е $. Симболот за BWP е P. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на September 19, 2020. Девизниот курс за Боцванан Пула беше последен пат ажуриран на September 19, 2020. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија BWP има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Боцванан Пула = 11,47.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.