500 USD до BWP - САД долар до Боцванан Пула валута конвертор

Нашиот САД долар до Боцванан Пула конвертор е актуелен со курсеви за размена од 05.12.2019. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Боцванан Пула или Боцванан Пула за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Боцванан Пула калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 05.12.2019 16:58
500 USD ($)
=
5.431,55000 BWP (P)
1 USD = 10,863100 BWP
0,092055 USD = 1 BWP

Кој е тековниот курс за САД долар до Боцванан Пула?

САД долар курсот до Боцванан Пула = 10,86

Конверзија USD во Боцванан Пула

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Боцванан Пула со количина 500 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBWP
USD11.108841.311010.755960.009190.09254
EUR0.9018511.182330.681760.008290.08346
GBP0.762770.8457910.576620.007010.07059
CAD1.322821.466791.7342310.012150.12241
JPY108.82989120.67471142.6772082.27112110.07115
BWP10.8061011.9822214.166928.168990.099291

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Боцванан Пула (BWP)

USD до BWP калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Боцванан Пула е валута во Боцвана. Симболот за USD е $. Симболот за BWP е P. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Dezember 05, 2019. Девизниот курс за Боцванан Пула беше последен пат ажуриран на Dezember 05, 2019. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија BWP има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Боцванан Пула = 10,86.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.