1000 USD до DKK - САД долар до Дански Крун валута конвертор

Нашиот САД долар до Дански Крун конвертор е актуелен со курсеви за размена од 24.01.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Дански Крун или Дански Крун за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Дански Крун калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 24.01.2020 07:42
1000 USD ($)
=
6.764,46000 DKK (kr.)
1 USD = 6,764460 DKK
0,147831 USD = 1 DKK

Кој е тековниот курс за САД долар до Дански Крун?

САД долар курсот до Дански Крун = 6,76

Конверзија USD во Дански Крун

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Дански Крун со количина 1000 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYDKK
USD11.104181.311440.760520.009140.14775
EUR0.9056511.187710.688760.008280.13381
GBP0.762520.8419610.579910.006970.11266
CAD1.314891.451871.7244010.012020.19427
JPY109.35499120.74752143.4126183.16664116.15717
DKK6.768207.473318.876105.147350.061891

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Дански Крун (DKK)

USD до DKK калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Дански Крун е валута во Данска. Симболот за USD е $. Симболот за DKK е kr.. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Januar 24, 2020. Девизниот курс за Дански Крун беше последен пат ажуриран на Januar 24, 2020. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија DKK има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Дански Крун = 6,76.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.