10 USD до HKD - САД долар до Хонг Конг долар валута конвертор

Нашиот САД долар до Хонг Конг долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 28.11.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Хонг Конг долар или Хонг Конг долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Хонг Конг долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 28.11.2021 06:14
10 USD ($)
=
77,98870 HKD (HK$)
1 USD = 7,798870 HKD
0,128224 USD = 1 HKD

Кој е тековниот курс за САД долар до Хонг Конг долар?

САД долар курсот до Хонг Конг долар = 7,80

Конверзија USD во Хонг Конг долар

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Хонг Конг долар со количина 10 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYHKD
USD11.131861.334250.781520.008820.12822
EUR0.8835011.178810.690480.007790.11329
GBP0.749490.8483110.585740.006610.09610
CAD1.279551.448271.7072410.011290.16407
JPY113.36504128.31299151.2572588.59759114.53609
HKD7.798878.8272010.405646.095010.068791

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Хонг Конг долар (HKD)

Convert САД долар to other Popular World Currencies


USD до HKD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Хонг Конг долар е валута во . Симболот за USD е $. Симболот за HKD е HK$. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на November 28, 2021. Девизниот курс за Хонг Конг долар беше последен пат ажуриран на November 28, 2021. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија HKD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Хонг Конг долар = 7,80.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.