USD до JOD - САД долар до Јорданскиот динар валута конвертор

Нашиот САД долар до Јорданскиот динар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 28.01.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Јорданскиот динар или Јорданскиот динар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Јорданскиот динар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 28.01.2022 19:31
1 USD ($)
=
0,70900 JOD
1 USD = 0,709000 JOD
1,410437 USD = 1 JOD

Кој е тековниот курс за САД долар до Јорданскиот динар?

САД долар курсот до Јорданскиот динар = 0,71

Конверзија USD во Јорданскиот динар

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Јорданскиот динар со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYJOD
USD11.113091.338120.784450.008651.41048
EUR0.8984011.202170.704750.007771.26718
GBP0.747320.8318310.586230.006461.05407
CAD1.274781.418931.7058110.011021.79804
JPY115.63450128.71117154.7332890.709731163.09980
JOD0.708980.789160.948700.556160.006131

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Јорданскиот динар (JOD)

Convert САД долар to other Popular World Currencies


USD до JOD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Јорданскиот динар е валута во Jordan. Симболот за USD е $. Симболот за JOD е . Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Januar 29, 2022. Девизниот курс за Јорданскиот динар беше последен пат ажуриран на Januar 29, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија JOD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Јорданскиот динар = 0,71.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.