5 USD до JPY - САД долар до Јапонски јен валута конвертор

Нашиот САД долар до Јапонски јен конвертор е актуелен со курсеви за размена од 19.10.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Јапонски јен или Јапонски јен за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Јапонски јен калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 19.10.2021 06:58
5 USD ($)
=
570,67420 JPY (¥)
1 USD = 114,134840 JPY
0,008762 USD = 1 JPY

Кој е тековниот курс за САД долар до Јапонски јен?

САД долар курсот до Јапонски јен = 114,13

Конверзија USD во Јапонски јен

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Јапонски јен со количина 5 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPY
USD11.159451.374690.807520.00875
EUR0.8624811.185640.696470.00755
GBP0.727440.8434310.587420.00637
CAD1.238361.435821.7023610.01084
JPY114.24997132.46757157.0586792.259471

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Јапонски јен (JPY)

USD до JPY калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Јапонски јен е валута во Јапонија. Симболот за USD е $. Симболот за JPY е ¥. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Oktober 19, 2021. Девизниот курс за Јапонски јен беше последен пат ажуриран на Oktober 19, 2021. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија JPY има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Јапонски јен = 114,13.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.